Julemærkefondens hovedbestyrelse hører hjemme i Nuuk:

Bestyrelsen:

  • Formand: Augusta Marie Jerimiassen: augustamariej@gmail.com
  • Næstformand: Helena Jensen: h53j@hotmail.com
  • Kasserer: William Krigel: Fiawilliamkriegel@gmail.com

Bestyrelsessmedlemmer:

  • Steen Jeppson: steenjeppson@yahoo.dk
  • Napaartoq Petrussen: napaartoqpetrussen@hotmail.com
  • Vakant
  • Vakant

Støtteudvalget i Danmark

  • Formand: Frida Waaben, f_waaben@hotmail.com
  • Næstformand: Svend Berg, svend48@me.com

Bestyrelsesmedlemmer:

  • Henri Gorm Jensen,  henriii@private.dk
  • Karen Fencker, karenf@email.dk
  • Alberth Jakobsen, alberth.jakobsen.1939@gmail.com
  • Lisbeth Valgreen, lisbethvalgreen@gmail.com

Adresse:
Aningaasaateqarfik Juullip Nipitittagaa
Quassunguaq 27 A
Postboks 97
3900 Nuuk
Grønland
E-mail: juullip2512@gmail.com
Mobil: +299 48 75 34

Print Friendly, PDF & Email